اصلاح موقتی یکی از قوانین فوتسال – پیلاکو

اصلاح موقتی یکی از قوانین فوتسال

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اصلاحیه موقتی قانون ۳ از قوانین فوتسال را به فدراسیون‌های عضو اعلام کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، با توجه به تاثیرات گسترده شیوع کووید ۱۹ در دنیا و ورزش، فیفا پیشنهاد اصلاح موقتی قانون ۳ از قوانین بازی فوتسال – بخش بازیکنان – را در خصوص تعویض‌ها ارائه کرده است.

متن فعلی نسخه ۲۰۲۱/۲۰۲۰ قوانین بازی فوتسال به این شرح است:

«تعویض زمانی کامل می شود که بازیکن تعویضی کاور خود را به بازیکن درون زمین تحویل دهد و از محوطه تعویض تیم خود به طور کامل وارد زمین شود، مگر آنکه بازیکن درون زمین به دلایلی که در قوانین بازی فوتسال ذکر شده است از منطقه دیگر زمین خارج شود که در این صورت بازیکن تعویضی باید کاور خود را به داور سوم تحویل دهد.»

عمل تعویض (دست به دست کردن) کاور بین بازیکنان یا بین بازیکن و داور سوم می تواند در شرایط فعلی مخاطره آمیز باشد. به همین علت متن فوق به طور موقت به شکل ذیل اصلاح می‌شود:

«تعویض زمانی کامل می‌شود که بازیکن تعویضی از طریق محوطه تعویض تیم خود به طور کامل وارد زمین شود.»

این اصلاح موقتی برای تمامی مسابقاتی که طبق برنامه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ پایان می یابند فارغ از آنکه این مسابقات شروع باشد یا خیر از هم اکنون قابل اجرا است.
فیفا متعاقبا در خصوص احتمال تمدید این قانون (به طور مثال برای مسابقاتی که تا پایان ۲۰۲۱ پایان خواهند یافت) اطلاع رسانی خواهند نمود.

انتهای پیام

ورزشی
ماشاریپوف بهترین بازیکن دیدار شهرخودرو و پاختاکور شد – پیلاکو

ماشاریپوف بهترین بازیکن دیدار شهرخودرو و پاختاکور شد جلال‌الدین ماشاریپوف به عنوان بهترین بازیکن دیدار شهرخودرو و پاختاکور انتخاب شد. به گزارش ایسنا، پس از پایان بازی دو تیم شهرخودرو و پاختاکور ازبکستان با انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا، جلال‌الدین ماشاریپوف به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد. دیدار دو …

ورزشی
پاختاکور حریف استقلال شد – پیلاکو

پاختاکور حریف استقلال شد تیم فوتبال پاختاکور با پیروزی برابر شهرخودرو ایران به عنوان صدرنشین گروه دوم به مرحله بعد صعود کرد. به گزارش ایسنا، تیم فوتبال پاختاکور ازبکستان با پیروزی برابر شهرخودرو ایران و با توجه به حذف شدن الهلال توسط AFC به دلیل نداشتن بازیکنان کافی برای مقابله …

ورزشی
گلزنی جهانبخش و صعود برایتون در جام اتحادیه – پیلاکو

گلزنی جهانبخش و صعود برایتون در جام اتحادیه برایتون با گلزنی علیرضا جهانبخش به مرحله بعد جام اتحادیه انگلیس راه یافت. به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای جام اتحادیه انگلیس چند دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها برایتون توانست با ۲ گل پرستون را از پیش روی بردارد …